Okres ciąży to wyjątkowy czas, w którym bardzo ważne jest szczególne dbanie zarówno o dziecko, jak i siebie. Aby przyszła mama w trakcie tych wyjątkowych 9 miesięcy mogła czuć się po prostu dobrze, powinna regularnie korzystać z naszej pomocy. Oferujemy masaże dla kobiet w ciąży, dzięki którym każda kobieta zachowa odpowiednią kondycję psychiczną oraz fizyczną. Korzystanie z naszych usług pomoże unikać problemów z kręgosłupem. Ponadto, każda z Was będzie czuła się atrakcyjnie i pięknie – zabiegi pielęgnacyjne doskonale nawilżają, odżywiają i napinają skórę.

Masaż dla kobiet w ciąży - dlaczego warto?

Proponowane przez nas zabiegi likwidują obrzęk w nogach, powstający wskutek ciężaru ciała. Oprócz poprawy wyglądu nóg, każda kobieta ciężarna będzie mogła poczuć całkowite odprężenie, poprawę ruchomości stawów i rozkurczenie mięśni. Rytuały wpływają również na większe pobudzenie przyszłej mamy oraz odzyskanie energii. Dzięki masażom dla kobiet w ciąży nasze Klientki czują się lekko i w efekcie doskonale znoszą czas oczekiwania na dziecko.

Przebieg masażu i efekty

W ramach świadczonych przez nas usług oferujemy klasyczne masaże relaksacyjne, z peelingiem, a także z delikatną sauną. Dobór odpowiedniego rytuału zależy od dyspozycji czasowej Klientki oraz jej wymagań. Zawsze staramy się przygotować optymalne rozwiązanie, które spełni najśmielsze oczekiwania przyszłych mam. Dodatkowo, masaże dla kobiet w ciąży wykonujemy w bezpiecznych, bocznych pozycjach. W zależności od wyboru rodzaju terapii, zabiegi przynoszą następujące efekty:

  • rozluźnienie mięśni,
  • odprężenie,
  • redukcja stresu,
  • lepsze samopoczucie,
  • wygładzenie skóry,
  • poprawa krążenia,
  • skuteczna pielęgnacja skóry.

Przeciwwskazania

Aby rytuały przynosiły zamierzone efekty, warto uczęszczać na nie regularnie: jeden raz w tygodniu. Przeciwwskazaniami do korzystania z tego typu rytuałów jest: cukrzyca ciężarnych, choroby sercowo-naczyniowe, stany zapalne, niedokrwistość, nieprawidłowy przebieg ciąży. Nie zaleca się także korzystania z tej oferty kobietom w pierwszych miesiącach oraz ostatnim miesiącu ciąży (szczególnie z terapii w saunie: nie mogą z niej korzystać kobiety do trzeciego miesiąca ciąży oraz przez cały czas trwania ciąży zagrożonej).

Masaż po porodzie

Masaż dla kobiet w ciąży rozluźnia i odpręża, a także niweluje często ostre i nawracające bóle pleców powodowane zmianą środka ciężkości ciała. To także doskonały sposób na zmniejszenie obrzęków. Zabiegów nie warto jednak porzucać po urodzeniu dziecka. Po około 4-6 tygodniach od porodu można ponownie zacząć uczęszczać na masaże, tym razem dla poprawy sylwetki i szybkiego powrotu do dawnej formy. Stymulowanie ciała po porodzie modeluje sylwetkę, niweluje rozstępy i przyspiesza obkurczanie oraz regenerację skóry na brzuchu. Metoda ta jest zalecana również paniom, które rodziły przez cesarskie cięcie. Masowanie wzmacnia mięśnie i odpręża.

Dla bezpieczeństwa kobiet i dzieci za każdym razem przed przystąpieniem do masażu dla kobiet w ciąży zalecamy konsultację z lekarzem prowadzącym.

Zapraszamy wszystkie kobiety spodziewające się dziecka do kontaktu. Doradzimy najkorzystniejsze rozwiązania i wybierzemy najlepszy termin spotkania. Masaż dla kobiet w ciąży jest także świetnym pomysłem na prezent. Zachęcamy zatem do bliższego zapoznania się z naszą ofertą oraz wykupienia najlepszego rytuału relaksacyjnego dla przyszłej mamy. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy także do bezpośredniego kontaktu.