Medycyna estetyczna

Usuwanie przebarwień

Promieniowanie słoneczne wbrew pozorom może powodować szereg niekorzystnych dla wyglądu zmian. Najczęstszą przyczyną działania promieni UV jest powstawanie przebarwień. Plamy pigmentacyjne mogą być wywoływane również przez szereg innych czynników: leki, stany zapalne czy nawet perfumy.

Rozjaśnianie przebarwień wymaga nie tylko odpowiedniego zestawu zabiegów, ale także odrobiny pomocy ze strony pacjenta.

Czytaj więcej...

Skleroterapia

Metoda zamykania niewydolnych, rozszerzonych naczyń krwionośnych - pajączków, żylaków - za pomocą specjalnych preparatów podanych w drodze iniekcji. Po wyłączeniu naczynia z układu żylnego staje się ono niewidoczne.

Czytaj więcej...

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest istotnym elementem strukturalnym skóry, gwarantującym jej sprężystość dzięki zdolności wiązania wody. Zabieg polega na podaniu preparatu w wybranych miejscach. Oprócz wygładzenia skóry, można tej metody używać także do modelowania owalu twarzy i powiększania ust.

Czytaj więcej...

Botox

Botox jest najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek mimicznych i leczenia nadpotliwości. Polega na ostrzykiwaniu odpowiednimi dawkami toksyny botulinowej okolic zmarszczek. Dzięki temu następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu.

Czytaj więcej...