Cosmelan

Cosmelan to jedna z  najskuteczniejszych kuracji na zmiany pigmentacyjne. Istotą działania preparatu jest hamowanie tyrozynazy-wiodącego enzymu w procesie formowania melaniny. Terapia ta stosowana jest w gabinetach medycyny estetycznej już od kilku lat. Lekarz dostosowuje procedurę zabiegu indywidualnie w zależności od fenotypu skóry,powstałych zmian i oczekiwań pacjenta. Kuracja składa się z dwóch etapów:

Lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę a następnie aplikuje maskę Cosmelan 1.

Pacjent ,w warunkach domowych zmywa preparat. Czas usunięcia maski jest ustalany przez lekarza. Następnie przez 30dni pacjent stosuje krem Cosmelan2 i Hydra-Vital Factor K-ściśle wg schematu dobranego przez lekarza. Kuracja jest bezbolesna ,towarzyszy jej silne złuszczanie naskórka. Zalecane są wizyty kontrolne: w 8,15 i 30 dniu terapii. Pełen efekt widoczny jest po około 30 dniach.

Cosmelan wykonywany jest w celu usunięcia defektów na skórze takich jak:

  • przebarwienia różnej etiologii,

  • zmiany i blizny po trądzikowe,

  • rozszerzone pory skóry,

  • zaburzenia wydzielania łoju.

Peelingi lekarskie

 

Peelingi lekarskie/medyczne/ to zabiegi, które polegają na wywołaniu złuszczania naskórka. Intensywność złuszczana i głębokość zależą od rodzaju substancji chemicznej, jej stężenia i ekspozycji na skórę. Rodzaj preparatu dobiera lekarz w zależności od istniejących wskazań do wykonania zabiegu,stanu i wieku skóry.

 

W celu osiągnięcia pełnego efektu często zaleca się wykonanie serii-/4 powtórzeń./Po zabiegu należy stosować preparaty z filtrami p/UVA i UVB.

 

 

Najczęstsze wskazania do wykonania peelingu to:

 

-objawy starzenia się skóry/drobne zmarszczki, zwiększona wiotkość /,

 

-zmiany barwnikowe /przebarwienia posłoneczne, pozapalne, piegi,plamy soczewicowate/,

 

-uszkodzenia posłoneczne/nadmierne rogowacenie/,

 

-nadmierne wydzielanie łoju,

 

-blizny potrądzikowe, blizny inne,

 

-rozstępy skórne /-stosuje się jako jeden z etapów leczenia rozstępów/

 

-przed innymi zabiegami np. mezoterapią ,wypełniaczami,