Rytuały z całego świata

Utrzymanie w dobrej kondycji swojego ciała, ducha i umysłu nie musi wiązać się z wyrzeczeniami. Społeczeństwa z różnych narodów i kultur po dziś dzień korzystają z opracowanych przed wieloma laty rytuałów, dzięki którym łatwiej jest zadbać nie tylko o kondycję swojego umysłu, ale również o zdrowie i urodę.

W naszym salonie kosmetycznym w Warszawie mogą Państwo na własnej skórze doświadczyć kojącego działania masaży i rytuałów z całego świata. Zabiegi z Indii, Polinezji i Syjamu, które – choć nastawione są na redukowanie napięć mięśniowych i dolegliwości – poza uzdrawianiem ciała za cel stawiają sobie także poprawienie kondycji duchowej. Rytuały z całego świata składają się z kąpieli w łaźniach, peelingów i masaży. Korzystamy z charakterystycznych dla poszczególnych kultur olejków, maseł i naparów, które uśmierzają ból, uwalniają od stresu i negatywnych myśli oraz napełniają energią życiową.

Wśród rytuałów nastawionych w głównej mierze na uleczanie ducha w naszym salonie kosmetycznym wyróżniają się przede wszystkim kąpiele japońskie oraz samurajskie masaże wykonywane za pomocą miotełek bambusowych. Zabiegi te poprzedzane są medytacjami, dzięki czemu uwalniają od napięć, a także podtrzymują stabilność emocjonalną i sprawność fizyczną. Uspokajającym działaniem charakteryzują się również rytuały słowiańskie. Pobyty w łaźniach parowych, peelingi bursztynowe i intensywne masaże oczyszczają organizm z toksyn oraz eliminują stres.

Wykonujemy też zabiegi dla kobiet ciężarnych, które pozwalają zachować dobry nastrój i wygląd przez całą ciążę. Rytuały redukują napięcia mięśniowe, poprawiają ruchomość stawów i sprawiają, że przyszła matka może cieszyć się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną.

Rytuały Indii

Ajurweda, czyli starożytny system medycyny indyjskiej, to holistyczne spojrzenie na organizm i funkcjonowanie człowieka. Zdrowie nie ogranicza się jedynie do sfery fizycznej, ale jest nieodłącznie powiązane z kondycją psychiczną i duchową. Rytuały Indii czerpią z bogactw tego dziedzictwa, które kiedyś dostępne były tylko maharadżom.

Czytaj więcej...

Kinomana - rytuały polinezyjskie

Unikalne rytuały bazujące na pracy z ciałem hawajskich szamanów i kapłanów. Ta niezwykła tradycja stworzyła metody pracy nie tylko z napięciami mięśni, ale i powiązanymi z nimi bezpośrednio stanami psychicznymi.

Czytaj więcej...

Tao - rytuały starożytnego Syjamu

Wypracowane w Tajlandii i Birmie specjalne techniki masażu punktowego, akupresury, wyciszenia i relaksu w połączeniu z wizytą w Siam Saun - saunie ziołowej. Zabiegi charakteryzuje lekkość i prostota technik wykonywanych intensywnie i zdecydowanie.

Czytaj więcej...

Unani - rytuały perskie i arabskie

Zmysłowe zabiegi upiększające, odprężające, dodające energii i radości życia, czerpiące z bogatego dziedzictwa Bliskiego Wschodu. Azja Mniejsza jest miejscem, w którym przez stulecia krzyżowały się szlaki handlowe Wschodu z Zachodem oraz kwitła wymiana doświadczeń wielkich systemów filozoficznych i kultur, ukoronowana narodzinami medycyny arabskiej.

Czytaj więcej...

Zen & Dao - Rytuały japońskie

Japońskie zabiegi cechuje szczególne skupienie na duchowych wartościach i regulacji przepływu energii życiowej Ki. Rytuały bazują na tradycyjnych systemach masażu - shiatsu, akupresurze, masażu tybetańskim  a także saunie, kąpielach w wannie Ofuro, peelingu ryżowym.

Czytaj więcej...

ZDRAWICA Rytuały Słowiańskie

Tradycyjne słowiańskie metody dbania o zdrowie i urodę, wykorzystujące dobrodziejstwa łaźni parowej, intensywnego masażu oraz naturalnych bogactw regionu - miodu, bursztynu, ziół.

Czytaj więcej...

Rytuały dla kobiet w ciąży

Okres ciąży jest szczególnym czasem w życiu kobiety. Bywa wyzwaniem dla kobiecego ciała, dlatego warto poddać się rytuałom i zabiegom, które pozwolą odciążyć kręgosłup, zrelaksują oraz zadbają o kondycję skóry i dodadzą energii.

Czytaj więcej...