Maksymalne oczyszczenie i wygładzenie skóry jest możliwe dzięki skorzystaniu z jednego z naszych zabiegów – mikrodermabrazja to jeden z podstawowych zabiegów złuszczających, który wykonujemy w salonie New Body Clinic w Warszawie. Kryształki korundu lub głowica diamentowa usuwają martwy naskórek, pozostawiając skórę świeżą i gładką. Dodatkowym atutem zabiegu jest spłycanie zmarszczek mimicznych, rozjaśnianie przebarwień oraz rozświetlenie skóry. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na dokładnym oczyszczeniu swojej skóry oraz jej całkowitej regeneracji. Piękno nie zna ograniczeń – na zabieg mogą zgłosić się osoby w każdym wieku, które zauważają pierwsze oznaki starzenia się skóry, posiadają blizny, zaskórniki i inne, nieestetyczne defekty. Warto dbać o wygląd zewnętrzny, ponieważ wiąże się on również z lepszym samopoczuciem oraz większą pewnością siebie.

Na czym polega mikrodermabrazja?

Jest to całkowicie bezpieczny i skuteczny zabieg, który polega na mechanicznym ścieraniu powierzchownych warstw naskórka oraz zanieczyszczeń – to swego rodzaju peeling, który zapewnia całkowite oczyszczenie skóry. Dzięki wykorzystaniu dwóch sił: tarcia oraz podciśnienia, mikrodermabrazja zapewnia skuteczne starcie warstw naskórka, przy jednoczesnej regeneracji skóry.

Zakres stosowania i wskazania do zabiegów:

 • trądzik pospolity i różowaty,
 • blizny po ospie i trądziku,
 • szorstki, zrogowaciały naskórek, keratosis,
 • przerosty, tzw. włókniaki płaskie,
 • zaskórniki, prosaki i kaszaki,
 • łojotok, suchość i wiotkość skóry,
 • blizny i bliznowce,
 • skóra zniszczona słońcem,
 • zwiotczenia i starzenie skóry,
 • plamy tzw. starcze lub wątrobowe, odbarwienia.

Przeciwwskazania do skorzystania z mikrodermabrazji:

 • stan zapalny skóry,
 • łuszczyca,
 • nowotwór skóry,
 • znamiona,
 • zakażenia wirusowe, grzybicze i bakteryjne,
 • trądzik ropowiczy.

Nie ma natomiast przeciwwskazań w przypadku ciąży, menstruacji czy skóry opalonej bądź wrażliwej.

Zalety zabiegu

Mikrodermabrazja sama w sobie jest bezpieczna i bezbolesne, a jej efekty są szybko widoczne. Zabieg można powtarzać, podczas wykonywania peelingu nie występuje krwawienie ani uszkodzenia skóry. Ponadto, ten zabieg w skuteczny i szybki sposób pobudza produkcję kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność skóry.

Jakie korzyści płyną z poddania się temu zabiegowi?

Zabieg ścierania naskórka wykonywany w naszym gabinecie w Warszawie to efektywny sposób na szybkie oczyszczenie i regenerację skóry – ten zabieg niesie ze sobą szereg dodatkowych korzyści, takich jak poprawa kolorytu skóry, jej wygładzenie oraz uelastycznienie. Kuracja dokładnie trafia w potrzeby Pacjentów oraz rozwiązuje ich problemy skórne: likwiduje zmarszczki, usuwa zaskórniki, zmniejsza łojotok itd.

Zdrowa i oczyszczona skóra zawsze prezentuje się estetycznie, a dzięki temu sprawia, że czujemy się atrakcyjnie oraz pewnie. Oprócz niesamowitych efektów, które niesie ze sobą mikrodermabrazja, już sama kuracja i pobyt w naszej klinice jest dla wszystkich Pacjentów miłą przygodą. W New Body Clinic w Warszawie dbamy przede wszystkim o to, aby każdy czuł się tutaj bezpiecznie oraz swobodnie. Posługujemy się tylko sprawdzonym sprzętem oraz bezpiecznymi preparatami.

Przygotowanie do zabiegu

Na 5 dni przed poddaniem się zabiegowi mikrodermabrazji warto unikać żelów i kremów peelingujących, szorstkich gąbek do oczyszczania skóry, woskowania, chemicznych kremów do depilacji.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Należy unikać kąpieli w chlorowanej wodzie (72h po zabiegu) oraz opalania (do 2 tygodni po zabiegu). Zaleca się wypijać 8-12 szklanek wody mineralnej dziennie, aby zwiększyć elastyczność skóry. Oprócz tego, warto regularnie pielęgnować skórę produktami kosmetycznymi wpływającymi na regenerację, odżywienie i nawilżenie skóry.

Jeśli chcesz zatem zainwestować w maksymalną regenerację swojej skóry – zgłoś się do nas! Nasi specjaliści doradzą Ci najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie odpowiedniej pielęgnacji skóry. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego gabinetu – New Body Clinic w Warszawie.