MYscara zapewnia pięknie wytuszowane, odporne na wodę i nierozmazujące się rzęsy, które stają się bezobsługowe” przez okres do 3–4 tygodni. Stworzona z myślą o kobietach aktywnych, które chcą wyglądać pięknie i elegancko niezależnie od aury i miejsca: na basenie, siłowni, w podróży służbowej czy na wakacjach.

Jest też idealna na te niezwykłe okazje rodzinne, przy których na pewno popłyną łzy wzruszenia. Nasze hasło brzmi: Say goodbye to panda eyes!, czyli nigdy więcej rozmazanych oczu na zdjęciach! zabieg polega na nałożeniu na naturalne rzęsy klientki semipermanentnego tuszu MYscara, który po wyschnięciu staje się wodoodporny. Jest on znacznie lżejszy od zwykłego tuszu do rzęs, zachowując przy tym jego elastyczność.

Podczas zabiegu MYscara jest nakładana w cieniutkich warstwach. w zależności od liczby tych warstw można uzyskać różny efekt pogrubienia rzęs – od delikatnego podkreślenia do znacznego pogrubienia i zagęszczenia. Maksymalna liczba warstw, którą można zastosować, zależy od indywidualnych cech rzęs. Ponieważ MYscara nakładana jest w małych sekcjach, znacznie mniej rzęs ulega sklejeniu (w porównaniu z tradycyjnym tuszem), przez co uzyskujemy o wiele bardziej naturalny wygląd oka. Jednym ze „skutków ubocznych” zabiegu jest też optyczne wydłużenie rzęs – są one podkręcane do góry, przez co stają się bardziej widoczne.